מה חשים הרכבים האוטונומיים?

צפו בהדגמת פעילות חיישנים ברכב חכם

19 בספטמבר 2019, 17:00 - 22:00 
גן הדקלים 
מה חשים הרכבים האוטונומיים?

הרכב המודרני שאנו נוסעים בו החל משנת 2018 נחשב למשוכלל מאוד. כבר היום פועל באמצעות למעלה מ-70 מיקרו-מחשבים שונים ומאה מיליון שורות קוד, אשר ביחד מנהלים ומנטרים כל מערכת ופעולה המתרחשת ברכב. ככל שהרכב נעשה חכם יותר, כלומר יש לו בקרת מהירות אדפטיבית, הוא יודע לשמור על נתיב, לבלום בעצמו ועוד, הוא נדרש "לאמץ" יותר תכונות אנושיות, בעיקר ראייה, למידה ויכולת הסקת מסקנות. וזה בדיוק מה שעושים במחלקת פיתוח החיישנים של חברת הרמן (HARMAN).

 

ביחידת הראייה הממוחשבת (Computer Vision) של חברת הרמן (HARMAN), מפתחים צוותים של מהנדסים ומומחי אופטיקה את החיישנים שיוטמעו בכלי רכב שיעלו על הכביש בשנת 2022. החיישנים האלה יעזרו לרכב "להבין" את הסביבה בה הוא נוהג ולבצע יותר פעולות אוטונומיות, תוך שמירה מקסימלית על בטיחות הנוסעים. 

 

בואו לראות איך החיישנים שומרים עלינו במהלך נסיעה, ודואגים שגם המכונית שנוסעת בעצמה תוביל אותנו בבטחה לאן שנרצה להגיע. בעמדה תוכלו לחוות ולקבל הסבר על מערך החיישנים הקיימים ואלו שייכנסו לשוק בעתיד, וכיצד מפיקים מהם תובנות לצרכי נהיגה אוטונומית ולשיפור חווית הנהיגה.

 

חברת הרמן (HARMAN) מפתחת ומוכרת מגוון מוצרים ופתרונות לתעשיית הרכב לצרכנים בארץ ובעולם, בהם פתרונות לרכב המחובר והאוטונומי (Connected and Autonomous Car), מוצרי אודיו ווידאו, פתרונות הגנת סייבר, פלטפורמת ענן לניהול תוכנה ודאטה, פתרון לעדכוני תוכנה מרחוק באוויר ופתרונות לאינטרנט של הדברים.

 

מיקום: מתחם החדשנות של הפקולטה להנדסה בגן הדקלים

אין צורך ברישום מראש

 

רוצה לדעת לפני כולם על אירועים נוספים באוניברסיטה?

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>