רובוט ואדם - ידידות מופלאה

כיצד מתגייסת הבינה המלאכותית לשיפור איכות חייהם של בעלי מוגבלויות?

19 בספטמבר 2019, 17:00 - 22:00 
גן הדקלים 
רובוט ואדם - ידידות מופלאה

למפגש בין מכונה חכמה למוח שלנו יכולה להיות השפעה אדירה על חיינו. טכנולוגיות מתקדמות ובהן בינה מלאכותית יכולות להחליף, לשחזר ולשפר את היכולות הטבעיות של האדם, ולסייע לבעלי מוגבלויות רבים בביצוע פעולות פיזיות יומיומיות שונות, שלעתים רבות הקושי בביצוען גורם להם תסכול רב.

 

הפרויקט של הסטודנטים מהפקולטה להנדסה, בשיתוף עם ביה"ס סגול למדעי המוח והמחלקה לפיזיותרפיה בפקולטה לרפואה, נועד לסייע לילדים עם הפרעות תנועה קשות, לשפר את יכולות התנועה שלהם בדרך מהנה, שמשלבת משחק עם רובוטים חכמים, וכל זאת באמצעות מערכת תקשורת ישירה בין הרובוט למשתמש, שמבוססת על פיענוח אותות מוחיים ותיעוד תנועה על ידי בינה מלאכותית.

 

בתחנה תוכלו להתנסות בשתי טכנולוגיות, שנותנות מענה חוויתי ונחמד לבעיות מוטוריות:

תוך כדי תנועה

רובוט חמוד, שהודפס במדפסת תלת ממד, יופעל באמצעות חיישנים ויחקה את התנועות המורכבות של המשתמש/ת, בזמן שהוא יושב על כתפם. הרובוט ינוע על גלגלים עפ"י תנועות המשתמש/ת, שיזוהו באמצעות אלגוריתם מיוחד.

 

מסע וירטואלי בטלפון הסלולרי

איך אפשר להשתמש בטלפון מבלי לגעת בה? כאן תוכלו לראות שליטה בטלפון באמצעות תנועה בלבד, שאפשרית בזכות חיישנים אלחוטיים קטנטנים. מטרת האפליקציה הייחודית הוא לסייע לאנשים בעלי מוגבלות, שאינם שולטים באופן מדוייק בתנועותיהם, להפעיל את הטלפון הסלולרי שלהם, וגם לסייע להם בשחזור יכולת תנועתית במהלך טיפולי פיזיותרפיה.

 

 

מיקום: מתחם החדשנות של הפקולטה להנדסה בגן הדקלים

אין צורך ברישום מראש

רוצה לדעת לפני כולם על אירועים נוספים באוניברסיטה?

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>