הקודן שישמור עליכם פיכחים בזמן נהיגה

בני הנוער המציאו מיזם שלא ייתן לכם לנהוג שיכורים

19 בספטמבר 2019, 17:00 - 22:00 
גן הדקלים 
הקודן שישמור עליכם פיכחים בזמן נהיגה

כולנו יודעים שאם שותים לא נוהגים, ואנחנו בטוחים שאתם נהגים ונהגות זהירים מאוד. רוצים להרגיש איך זה לנהוג תחת השפעת אלכוהול? בואו לתחנת מסלול האלכוהול של קבוצת ליצ'י (Leechy), הסטראט-אפ לזיהוי אלכוהול בנהגים. בתחנה תוכלו לצפות ולהתנסות בהדגמה של האב טיפוס שפיתחו, ותיווכחו בעצמכם כמה מסוכן לנהוג במצב שיכרות.

 

תוכלו לראות כיצד טביעת אצבע פשוטה על קודן שמותקן ברכב, מזהה אם הנהג כשיר לנהוג, וגם להתנסות בנהיגה במצב שכרות: המשתתפים ינהגו בקלנועית חשמלית לאורך מסלול קונוסים מפותל. לאחר מכן הם יחבשו משקפי מציאות מדומה (משקפי האלכוהול), שמדמה מצב בו הנהג נתון תחת השפעת אלכוהול. הם יתבקשו לנהוג שוב באותו המסלול, מבלי לפגוע בקונוסים (כל פגיעה נחשבת לתאונה). האם יצליחו לעשות זאת?

 

ליצ'י (Leechy) הוא סטארט-אפ של קבוצת בני נוער יצירתיים, שקם במסגרת החממה הטכנולוגית של הכפר הירוק - Green start academy. החממה היא פרי יוזמתו של יהודה אור, איש הייטק מנוסה ומוערך והרוח החיה שלה, והיא מציעה לבני נוער מוכשרים מקום בטוח ותומך כדי לתעל את הפוטנציאל שלהם וליצור את הפרויקטים שהם חולמים עליהם. חברי המיזם ניסו למצוא פיתרון כיצד למנוע מנהג שנמצא תחת השפעת אלכוהול להיכנס לרכבו ולנהוג. הם הבינו שאם יצליחו יוכלו למנוע הרבה מאוד תאונות קשות ובעצם להציל חיים. הפיתרון המהפכני שהמציאו ופיתחו: קודן שמסוגל לנטר שכרות באמצעות טביעת אצבע פשוטה. ההמצאה פורצת הדרך זכתה בפרסים בתחרויות בינלאומיות שונות, ויש בה עניין מצד לא מעט משקיעים.

 

מיקום: רחבת הספריה, ליד הבמה המרכזית

אין צורך ברישום מראש

 

יזמים צעירים. חברי קבוצת ליצ'י

רוצה לדעת לפני כולם על אירועים נוספים באוניברסיטה?

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>